WOŚP 2020 - relacja

Rekordowy 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawidowie.

Dla zawidowian nie ma rzeczy niemożliwych! Po raz kolejny udało się pobić zawidowski dotychczasowy najlepszy wynik z ubiegłego roku, o ok. 10 tys. zł.! Od dzisiaj rekord po przewalutowaniu wynosi, aż 44.065,59 zł !!! Mogą Państwo, a nawet powinni być z siebie dumni. Zawidowianie po raz kolejny pokazali, że mają ogromne serca!

To była piękna niedziela w naszym mieście, od rana 50 wolontariuszy z WOPŚ - owymi puszkami kwestowali na ulicach Zawidowa. Mieszkańcy byli szczodrzy i ochoczo wrzucali datki do orkiestrowych puszek, tym samym uzbieraliśmy 13 279,48 zł.

Po raz drugi w historii kwestowaliśmy w Gminie Sulików, dziękujemy mieszkańcom za wsparcie i pełne puszki, w tym roku uzbieraliśmy u Was 2564, 47 zł., czyli o ok. 400 zł więcej niż w roku ubiegłym. Oj sulikowianie rozkręcacie się :)

Podczas orkiestrowego grania na sali sportowej przy SP w Zawidowie odbyły się dwa turnieje. W sobotę rozegrano po raz pierwszy Halowy Turniej "Oldboje dla WOŚP', w niedzielę zaś "WOŚP CUP 2020 - Junior C". W turniejach wzięły udział zaprzyjaźnione zespoły z kilku powiatów oraz z zagranicy, zebrano 2400 zł. na tę kwotę złożyły się, pieniądze z wpisowego oraz ze sprzedaży ciast i ciepłych napojów. Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji w Zawidowie oraz KS Piast Zawidów za wzorową organizację. Podziękowania również kierujemy do Dyrekcji i Pracowników szkoły za przygotowanie sali sportowej.

Od godz. 15:30 rozpoczęła się impreza finałowa, gdzie muzyczne występy przeplatały się z blokami licytacji. Na scenie wystąpili podopieczni ze Studia Piosenki Magdy Januszkiewicz z super repertuarem. Po raz pierwszy na zawidowskiej scenie duet Black & Blonde zaprezentował covery pop-rockowych hitów. Akustycznie wystąpił zespół 1/2 Salen z największymi hitami grupy Dżem. W przerwie między blokami licytacji zatańczyli wychowankowie Mariusza Kozaka ze Studia Tańca Mar – Ko oraz fantastyczni „Młodzi duchem” seniorzy ze zgorzeleckiego klubu seniora. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji dla najmłodszych, były warsztaty plastyczne, stoisko z balonami, malowanie buziek, wata cukrowa, popcorn oraz słodkie wypieki. Jak zawsze sporym zainteresowaniem cieszyła się Fotobudka.

Jednak największe emocje wzbudziły licytacje gadżetów, które znakomicie poprowadził duet – Konrad Tkaczyk oraz Adam Domino. Najwyższą kwotę osiągnęło złote serduszko, które poszło za 2500 zł, kubek miejski z motywem anioła za 1500 zł, Anioł rękodzieło wykonane przez panią Dagmarę Kierzek za 1000 zł, Budzik 28. Finał za 550 zł, zegar ścienny WOŚP za 1000 zł, orkiestrowy kubek 500 zł, Słoń Strażak 600 zł, Maskotka pantera 500 zł. Polmiś 500 zł., czapka Wierzbicki Team za 500 zł. , Bon od Iza-Med 500 zł. i wiele wiele innych.

Fot. P. Paluszkiewicz

Fot. OK Zawidów

Konrad Tkaczyk, szef zawidowskiego sztabu WOŚP:

Dziękujmy wszystkim, którzy wzięli udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawidowie. Organizacjom, instytucjom, harcerzom, sponsorom i osobom prywatnym, które udzieliły organizacyjnego wsparcia zawidowskiemu sztabowi. Dziękujemy niezastąpionym paniom z naszego MOPS-u za sprawne liczenie olbrzymiej góry pieniędzy. Dziękujemy pani Annie Pucińskiej za przekazanie całego dochodu z fotobudki na cele WOŚP. Dziękujemy wszystkim darczyńcom którzy osobiście przynieśli ciekawe przedmioty. Podziękowania dla wszystkich artystów za występy na naszej scenie. Dziękujemy Ratownikom Medycznym z firmy Iza-med za to że zawsze są z nami i do tego robią niezły show! Dziękujemy najlepszym wolontariuszom pod słońcem, za olbrzymią świadomość celu i pełną poświęcenia kwestę uliczną. Dziękujemy wszystkim za hojność i gest, a także za aktywy udział w imprezie!

W tym roku gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Pełna galeria zdjęć dostępna pod linkiem: http://www.okzawidow.pl/galeria/g/wosp-2020


Licznik odwiedzin: 495840