Relacja 29. Finału WOŚP

Wiem, że nie możecie się już doczekać naszego podsumowania tegorocznego 29. Finału WOŚP oraz czekacie na ostateczny wynik w Zawidowie...

Choć z samego rana duży mróz powitał naszych dzielnych wojowników (czyt. wolontariuszy), to tego dnia byli oni niesamowici, a gorące serca hojnych zawidowian zagrzewały ich do boju. Ostateczny wynik to uwaga, 34.329,14 zł!!! Jest to drugi najlepszy wyniki w historii zawidowskich finałów!!! Niewątpliwym sukcesem jest rekordowy wynik z kwesty. Tego dnia do puszek zebraliśmy aż 19.904,64 zł (w tym waluta obca po przewalutowaniu)! Do ostatecznego wyniku należy doliczyć aukcje z portalu Allegro na kwotę 13.583,50 zł.

Po raz pierwszy zmuszeni byliśmy do takiej formy naszych licytacji i jak widać debiut okazał się całkiem udany. Natomiast w eSkarbonce zgromadziliśmy 841 zł. Po raz trzeci odwiedziliśmy naszych sąsiadów z Sulikowa, uzbieraliśmy u Was 1.578,17 zł, 51 euro, 2 korony czeskie i 3 funty brytyjskie. Dziękujemy za przyłączenie się do wsparcia naszego sztabu. Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na orkiestrowy namiot w centrum miasta, serwując tam gorące napoje, pyszne domowe ciasto oraz zawidowskie magnesy i kubki. Dziękujemy naszym przyjaciołom Monice i Arturowi Rokickim oraz Uli i Leszkowi Marczuk za zorganizowanie spontanicznego paleniska z kiełbaskami z grilla i pieczonymi ziemniaczkami. Jesteście super!

Jeszcze kilka słów o aukcjach allegro...

W tym roku nasze licytacje przeniosły się na portal Allegro, gdzie walka trwała do samego końca. I tak Aniołek Medyk (od Dagmary Kierzek) został wylicytowany przez Artura i Monikę Rokickich za niesamowitą kwotę 1236 zł! Wielkiego Misia Strażaka od OSP Zawidów wylicytował pan Marek Stecyk za 701 zł. Masaż od naszej przyjaciółki Izy Gałek poszedł za 610 zł, a zwyciężczynią licytacji okazała się wolontariuszka Magda Woźniczka. Obraz ufundowany przez zawidowiankę znalazł nabywcę aż w Warszawie za kwotę 570 zł. Kubek termiczny WOŚP zlicytowany został za kwotę 520 zł i również powędrował do stolicy. Jak zawsze dużą popularnością cieszyły się gadżety naszego magistratu; piękne filiżanki z herbem Miasta Anioła za 510 zł nabyli państwo Rokiccy, unikatowy, ręcznie malowany talerz poszedł za 521 zł i stał się ozdobą pani Ewy Janisz. To były najwyższe uzyskane kwoty z naszych 80 licytacji Allegro.

Gorące podziękowania kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Zawidowa za uzyskany wynik. To dzięki Waszej hojności po raz kolejny znaleźliśmy się w czołówce orkiestrowych sztabów!!! Ogromne podziękowania dla naszych dzielnych wolontariuszy. Nie straszna Wam pogoda, pandemia i inne przeciwności. Po prostu jesteście najlepsi!! Dziękujemy pani Iwonie Ptak z Natka Baru za gorący i pyszny poczęstunek. Tradycyjnie dziękujemy za pizzę dla naszych wolontariuszy Pizzerii La Sorpresa. Panią z MOPS-u za pomoc w liczeniu orkiestrowych pieniędzy. Osobom które upiekły ciasta pod nasz namiot. Wszystkim darczyńcom i przyjaciołom naszego sztabu za okazaną pomoc w organizacji tegorocznego finału.

Taki był 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawidowie...

Do zobaczenia za rok!

Siema!


Licznik odwiedzin: 610033