POWER BENCH PRESS 2022 - relacja

W ubiegłą sobotę sala widowiskowa Ośrodka Kultury zamieniła się w arenę zmagań dla zawodników sportów siłowych. Tego dnia kończyliśmy zawidowską majówkę Mistrzostwami w wielokrotnym wyciskaniu własnej masy ciała. Te popularne zawody to już tradycja w naszym mieście. Dzięki inicjatywie i współpracy z instruktorem crossfit Kamilem Kozłowskim zawody powróciły po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, a dzięki nawiązanej współpracy sponsorskiej z Polską Grupą Energetyczną mogliśmy sobie pozwolić na niezwykle atrakcyjne nagrody.

W rywalizacji wzięło udział 36 zawodników i zawodniczek z całego powiatu zgorzeleckiego! Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach; Kobiety – Open, mężczyźni do 90 kg. i mężczyźni powyżej 90 kg. Rywalizację rozpoczęła płeć piękna , wyciskając sam gryf. Bezkonkurencyjna okazała się Monika Czarnecka, która wykonała aż 105 powtórzeń! Na drugim stopniu podium stanęła Marlena Dańków z wynikiem 82 powtórzenia, a na trzecim Kamila Wilsz z wynikiem 72. W rywalizacji do 90 kg. Zobaczyliśmy bardzo wyrównane zawody, a o zwycięstwie zadecydowały pojedyncze wyciśnięcia. Złoto wywalczył zawidowianin Kamil Kozłowski z wynikiem 31 powtórzeń własnej masy ciała. Tego dnia Kamil wyciskał 80 kg. Srebro wywalczył Damian Halter z wynikiem 30 powtórzeń przy sztandze 90 kg. Brąz za 29 powtórzeń otrzymał Maciej Migdał, który zmagał się ze sztangą 82 kg. W kat. +90 znakomity wynik uzyskał Rafał Kleszczyński, który 95 kilogramową sztangę podniósł aż 37 razy! Co ciekawe drugie miejsce zajął jego starszy brat Remigiusz z wynikiem 29 powtórzeń przy masie sztangi 90 kg. Trzecie miejsce wywalczył Artur Wasilewski z wynikiem 26 powtórzeń przy sztandze 90 kg.

Ciekawym pomysłem i zarazem niezwykle emocjonującym momentem w zawodach była rywalizacja na Airbike, w której mógł wziąć udział każdy. Zasada była prosta wygrywał ten kto spalił najwięcej kalorii w przeciągu 1 minuty. Po niezwykle widowiskowych zmaganiach, najwięcej bo 47 kcal spalił Rafał Kleszczyński zgarniając tego dnia drugą nagrodę!

W trakcie zawodów była możliwość uściśnięcia dłoni i porozmawiania z naszym gościem specjalnym złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich z Tokio – Piotrem Kosewiczem. Możliwość wspólnej fotki z Mistrzem i jego medalem skusiła wielu kibiców i samych zawodników! Organizatorzy przyznali także dwie nagrody specjalne. Najmłodszym zawodnikiem został 16 - letni Olaf Ciunel, który otrzymał upominki od Kamila Kozłowskiego oraz pana Marka Nowickiego (pasjonata sportów siłowych i sędziego zawodów). Natomiast nasz gość specjalny Piotr Kosewicz postanowił uhonorować Gabrielę Mikołajczyk.

Pragniemy podziękować firmie PGE za sponsoring imprezy, Amarok Nutrition za suplementy, panu Piotrowi Kosewiczowi za obecność i pomoc w organizacji zawodów. CrossTeam Zgorzelec za liczny udział i Airbike (Przypominamy, że już 10 maja startuje nowe INTRO), Cateringowi Fit4you za dietetyczne ciasto, Robertowi Borodaczowi za transport sprzętu, Adamowi Ptak z sprawną konferansjerkę, Markowi Nowickiemu za sędziowanie, Michałowi Rajskiemu, Michałowi Rynkiewiczowi i Danielowi Leciejewskiemu za pomoc w organizacji zawodów, Państwu Rebizant za udostępnienie ławeczki z obciążeniem, Firmie Iza-Med za opiekę medyczną oraz Piotrowi Kotlarzowi za oprawę muzyczną.

To było niezwykle udane sobotnie popołudnie. Do zobaczenia wkrótce.

 

Pełna galeria zdjęć dostępna pod linkiem:http://www.okzawidow.pl/galeria/g/power-bench-press-2022


Licznik odwiedzin: 711693