DZIEŃ DZIECKA 2019 - relacja

Moc atrakcji dla dzieci, przepiękna słoneczna, wręcz upalna pogoda, znakomita atmosfera, uśmiechnięte dziecięce twarze, taki właśnie był Dzień Dziecka w Zawidowie.

Wczoraj Park Miejski zamienił się w wielki plac zabaw, a to za sprawą festynu zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Jak co roku staraliśmy się zapewnić mnóstwo atrakcji dla najmłodszych Zawidowian, były zamki dmuchane, bańki mydlane, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, balonowe zwierzątka, warsztaty z glinolepienia oraz zabawy z chustą animacyjną. Na scenie zaprezentowały się gimnastyczki ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie, które na co dzień trenują pod czujnym okiem pani Małgosi Niedźwieckiej.

Jak to na festynach bywa, nie mogło zabraknąć dobrego jedzenia. Po raz pierwszy w naszym mieście gościliśmy Food Truck "Najlepszy burger w mieście", ponadto były kiełbaski z grilla, zimne napoje, kawa oraz wata cukrowa.

Na zakończenie festynu tradycyjnie odbył się mecz piłki nożnej „Dorośli kontra Dzieci”, który jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Drużynę „Dorosłych” wsparli Burmistrz Miasta Pan Robert Łężny, Sekretarz Pan Marcin Rogacki oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Pan Konrad Tkaczyk oraz tatusiowie. Tego dnia wynik był nie istotny, ale odnotować należy zwycięstwo młodych :D

Za pomoc w organizacji festynu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla: Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawidowie, 10 GDH "Kocia Skała" w Zawidowie, 16 GZ "Aurora" w Zawidowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidowie, Klubowi Sportowemu Piast Zawidów, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych.

Do zobaczenia za rok!

 

Pełna galeria zdjęć dostępna pod linkiem: http://www.okzawidow.pl/galeria/g/dzien-dziecka-2019


Licznik odwiedzin: 510544